Geoblog.pl    KecajAisab    Podróże    Kontrasty Bałkanów - Bośnia, Czarnogóra, Albania    Durmitor – „samochodowa turystyka wysokogórska”

Durmitor – „samochodowa turystyka wysokogórska”

Czarnogóra
Czarnogóra, Durmitor Nacionalni Park

Zgodnie według całej naszej 3 osobowej ekipy stwierdziliśmy że ta część wypadu zasługuje na TOP ONE, Trasa przez Durmitor to 30km serpentynami na wysokościach dochodzących do 1907 m.npm. Widoki zapierają dech w piersi (wiatr też). Byliśmy tu 1 lipca a temperatura wynosiła 6 st. C , a śnieg na poboczach miejscami sięgał powyżej dachu samochodu.
Niestety jeszcze w Buljaricy po informacjach o pogodzie w Durmitorze postanowiliśmy przedłużyć pobyt nad morzem kosztem gór. Okazało się to błędem gdyż miejsce to jest urokliwe, a przewaga nad naszymi górami polega na tym że człowiek tutaj nie czuje się jak w pochodzie pierwszomajowym( odczucie z naszych Tatr), tylko może „upajać się” nieskażoną przyrodą ( reklamują się jako najczystsze miejsce w Europie – i to chyba prawda) w samotności (rodzinnej). Postanowiliśmy że w to miejsce jeszcze wrócimy .

zula - 2013-07-17 17:29
Przepiękne widoki - warto było dojechać wysoko ...a ja dziękuję ,że zobaczyłam kawałek piękna.

mirka66 - 2013-07-17 20:25
Mnie tez podobal sie Durmitor.To miejsce mnie urzeklo.:)

Zasoby: 287 wpisów287 99 komentarzy99 1195 zdjęć1195 1 plik multimedialny1

21.06.2019 - 28.06.2019