Geoblog.pl    KecajAisab    Podróże    Kontrasty BaÅ‚kanów - BoÅ›nia, Czarnogóra, Albania    Shkoder wschodni styl życia i rondo bez zasad ruchu

Shkoder wschodni styl życia i rondo bez zasad ruchu

Albania
Albania, Shkodër

Do miasta wjeżdża się nowym mostem, stary widzieliśmy z okien samochodu, oblegany był przez miejscowa biedotę(trochę żal patrzeć).
Miejsc do zwiedzania (w tradycyjnym ujęciu) po za twierdzą Rozafa nie ma za wiele. Ale sam styl i sposób życia, zasady (a praktycznie ich brak) poruszania się po drodze, są bardzo egzotyczne i przykuwające uwagę. Handel odbywa się prosto z chodnika lub wynalazków o których później ( relacja z Koplik) Stan dróg bardzo się poprawił, ale sposób korzystania z nich można nazwać wielkim haos-em. Legendarne rondo, gdzie każdy jedzie w kierunku który mu właśnie odpowiada nie martwiąc się o zasady ruchu, zasady pierwszeństwa i znaki. Klaksony to rzecz która przy tej jeździe jest nieodzowna i albo człowiek się całkowicie wtapia w tą logikę poruszania lub wychodzi z samochodu i płacze.
Ciężką sprawą jest też kupienie jakiś kartek pocztowych lub innych pamiątek, więc my ograniczyliśmy się do zakupu aktualnej gazety "Panorama" i potężnej paczki sucharów.

mirka66 - 2013-07-13 13:52
Tam jezdza bez zasad ruchu drogowego.

zula - 2013-07-13 21:29
Patrzę na trasę Waszej podróży i liczę ,że przejechaliście terytorium siedmiu państw - oj dużo jak na jedną podróż a co dalej??
Przekroczyliście 31 państw- gratuluję!

KecajAisab
KecajAisab - 2013-07-15 21:20
Zula- liczba państw już się nie zmieni, ale kilka fajnych miejsc jeszcze odwiedziliśmy

Zasoby: 287 wpisów287 99 komentarzy99 1195 zdjęć1195 1 plik multimedialny1

21.06.2019 - 28.06.2019